Van, aki a Messiást várja, van, aki azért fohászkodik, hogy a világ változzon meg egycsapásra. Azt akarják, hogy teremjen béke a háború helyén, és olyanok is vannak, akik fegyverekkel remélik elérni a háború végét.

Ho'oponopono magyarul, hiteles forrásból
Van, aki a Messiást várja, van, aki azért fohászkodik, hogy a világ változzon meg egycsapásra. Azt akarják, hogy teremjen béke a háború helyén, és olyanok is vannak, akik fegyverekkel remélik elérni a háború végét.

A félelmeink a lehető legnagyobb akadályt jelentik az életünk áramlásában. A félelmeink fogva tartanak, mert hiszünk abban, hogy az a nem kívánt, félelmetes, negatív esemény be fog következni, amit éppenséggel nem akarunk. Berendezkedünk erre, és tényként kezeljük, valósággal várjuk a félelmeink beigazolódását.

Kevés olyan dolog van, amit képesek vagyunk a nap 24 órájában, vagyis pillanatról pillanatra működtetni. Észre sem vesszük, mert annyira természetes, hogy alvás közben is ver a szívünk, működik a keringésünk, reggel fel tudunk kelni az ágyból, sőt, hogy egyáltalán felébredünk!

Nincs új a Nap alatt.
Tényleg nem működik semmi, amit csak a gyűlölet táplál, és a valami ellen a jelmondata.

A Ho’oponopono azt tanítja, hogy minden esemény, ami megjelenik az életünkben, arra szolgál, hogy fejlődjünk, növekedjünk, és amikor eljön az ideje, sok-sok terhet letéve hagyjuk itt a földi életünket. Még ha merész gondolatnak tűnik is, az életünket mi választjuk, a döntéseink sorozata határozza meg az életminőségünket. Jó okunk van arra, hogy mit és miért választunk: szükségünk van olyan tapasztalatokra, amiknek még híján vagyunk, amiből sokat tanulhatunk, a tanítások által pedig jobb és erősebb emberekké válhatunk.

Segítség neked
Megosztok veled néhány inspirációt, ami segítségedre lehet, hogy megteremtsd, fenntartsd és megőrizd a békédet.

Mi mást is kívánhatnék magamnak, a családomnak, a környezetemnek, a hazámnak?

Az ember társas lény – persze. Azért jött ide a Földre, hogy megtapasztalja azokat a dolgokat, amiket beleírt a születése előtt megírt élettervébe.

Don Miguel Ruiz, a tolték orvos, sámán, aki visszajött a túloldalról, hogy elhozza nekünk a feltétel nélküli szeretet üzenetét, számomra megfogalmazta a földi életünk egyik legnagyobb tanítását: nem írunk bele mások könyvébe.
A másik ember élete az ő műve, amit ő alkotott. Nem írhatsz bele. Az ő élete nem függ tőled.

Még ha hiszed is, hogy semmi bajod nincs magaddal, lehetnek olyan tudatalatti emlékeid, amiknek éppen lényegüknél fogva nem vagy tudatában, mégis befolyásolják az önértékelésedet, az önbecsülésedet.
